Szkolenia

Szkolenia ważne dla branży dźwigowej

Nowe szkolenie PSPD

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w 2024 r. w cyklu szkoleń dotyczących bezpieczeństwa i jakości wind oraz nadzoru nad nimi w procesie inwestycji oraz eksploatacji.

Branża dźwigowa systematycznie się rozwija, co roku przybywa coraz więcej nowych dźwigów. Pod tym względem znajdujemy się obecnie w czołówce krajów UE.

Jednocześnie prowadzone są przez Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe oraz właścicieli budynków publicznych procesy modernizacji i dobudowy dźwigów, wspierane Funduszem Dostępności i programem Dostępność plus.

Dlatego przy występujących coraz poważniej brakach kard na rynku, bardzo ważne jest właściwe przygotowanie pracowników, którzy prowadzą i nadzorują te proces instalacji dźwigów, aby nie dochodziło do wypadków oraz aby nie działo się to kosztem jakości wprowadzanych na rynek dźwigów.

Szkolenia w założeniu jednodniowe odbywać się będą w Warszawie.

Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów z branży dźwigowej.

Pierwsze szkolenie odbędzie się w dniu 07 lutego 2024r. nt. "NADZÓR NAD BEZPIECZEŃSTWEM W BRANŻY DŹWIGOWEJ – wybrane zagadnienia"

W czasie szkolenia omówione będą podstawy i wymagania dot. prac szczególnie niebezpiecznych, Ocena Ryzyka Zawodowego oraz Instrukcji Bezpiecznego Wykonania Robót. Podniesiony zostanie również aspekt wyzwań w branży dźwigowej oraz inwestorów jak bezpieczeństwo podczas montażu i demontażu urządzeń oraz wypadki użytkowników końcowych.

Szkolenie poprowadzi Pan Piotr Kręciejewski będący obecnie Safety Managerem w firmie KONE, specjalista od zagadnień związanych z bezpieczeństwem, który ukończył m.in. Wyższą Inżynierską Szkołę Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy.

Szczegółowy program szkolenia, które odbędzie się w dniu 7 lutego 2024 r. w Warszawie znajdą Państwo w załączonym do niniejszego maila programie szkolenia.

Zapraszamy serdecznie Państwa do wzięcia aktywnego udziału w tym szkoleniu, którego program jest następujący:

  1. Obowiązki pracodawcy (Kodeks Pracy, rozporządzenia o pracach szczególnie niebezpiecznych)
  2. Ocena Ryzyka Zawodowego wraz z Pomiarami Środowiska Pracy – udokumentowanie, zapoznanie pracowników
  3. IBWR – Instrukcja Bezpiecznego Wykonania Robót – przepisy, kto sporządza, w jakich przypadkach
  4. Szkolenia wewnętrzne (instruktaż stanowiskowy) dla monterów i konserwatorów
  5. Kontrole bezpieczeństwa stanowisk pracy (montaż, serwis)
  6. Wyzwania dla branży pod kątem bezpieczeństwa:
    • Bezpieczeństwo podczas montażu
    • Serwis urządzeń niespełniających normy 81-20
    • Demontaż urządzeń

Sesja pytań / dyskusji

Miejsce szkolenia : HOTEL LORD Al. Krakowska 218, 02-219 Warszawa https://hotellord.pl

Dla osób potrzebujących noclegu zapewniliśmy również możliwość uzyskania atrakcyjnej ceny na 1 noc z 6/7 lutego 2024r. Uczestnicy będą mogli zarezerwować pokoje bezpośrednio na recepcji hotelu podając hasło, które przekażemy zainteresowanym.

W załączeniu Karta zgłoszenia i Szczegółowy program

Downloads: