W dniu 5 grudnia 2013 roku zakończył się cykl organizowanych przez PSPD konferencji nt: Bezpieczeństwo schodów i chodników ruchomych

Przedstawione referaty w sposób kompleksowy ujęły problematykę eksploatacji schodów ruchomych oraz odpowiedzialności właścicieli obiektów, konserwatorów i producentów za ich bezpieczeństwo. Bardzo ciekawa dyskusja w której wzięli m.in. Urzędu Dozoru Technicznego, przedstawiciele warszawskiego metra, Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, Cinema City Poland oraz galerii handlowych z innych miast potwierdziła złożoność problematyki eksploatacji i bezpieczeństwa schodów ruchomych.

Przedstawiona statystyka wypadków, w tym wypadków śmiertelnych użytkowników schodów ruchomych, wysoki udział w tych wypadkach dzieci w wieku do 10 lat, wskazuje iż zagrożenia występujące w tej grupie urządzeń transportu bliskiego są bardziej poważne niż w przypadku zagrożeń występujących obecnie w windach (dźwigach osobowych).

Dlatego Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów zdecydowało się na zorganizowanie Konferencji o tej tematyce w następujących miastach:

  • WARSZAWA - 18 lipiec 2013r
  • GDAŃSK - 22 sierpień 2013r
  • WROCŁAW - 30 październik 2013r
  • POZNAŃ - 20 listopad 2013r
  • KRAKÓW - 5 grudzień 2013r

Kwestię rzeczywistej odpowiedzialności galerii handlowych za wypadki potwierdza Wyrok Sądu Okregowego z dnia 23 października 2013 roku

Zapraszamy Państwa do udziału w kolejnych konferencjach PSPD, które możemy również zorganizować dla pracowników Państwa firm lub organizacji w 2014 roku.

W załączeniu Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w seminarium w danym mieście to prosimy wpisać jego nazwę w formularzu zgłoszeniowym.