EURO – LIFT 2012 – targi dla profesjonalistów

Zakończone targi EURO-LIFT 2012 potwierdziły, że organizacja branżowych targów dla specjalistów dźwigowych ma głęboki sens. Spotkanie co dwa lata przedstawicieli producentów, osób konserwujących dźwigi oraz jednostek notyfikowanych i inspekcyjnych z Polski i coraz większej liczby krajów europejskich i poza europejskich jest doskonałą platformą prezentacji nowych rozwiązań technicznych, prawnych i organizacyjnych.

Targi EURO-LIFT były również doskonałym miejscem oceny przez właścicieli dźwigów, zarządów spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości postępu technicznego w zakresie bezpieczeństwa i oszczędności energii nowych dźwigów, co powinno być dla nich impulsem do przyspieszenia modernizacji starych dźwigów. Targi otrzymały Honorowy patronat od Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Urzędu Dozoru Technicznego, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenie SARP.

W targach EURO-LIFT 2012 wzięli również udział przedstawiciele europejskich stowarzyszeń dźwigowych:

 • Pan Luc Rivet – Sekretarz Generalny European Lift Association (ELA)
 • Pan Fabricio Nicoli – Prezes Narodowego Stowarzyszenie Przemysłu Komponentów Dźwigów (ANICA)
 • Pan Yury Radin – Wice Prezydent Rosyjskiej Unii Dźwigowej

Podczas Targów miał miejsce ciekawy program seminaryjny. Zaproszeni przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów przedstawiciele renomowanych europejskich jednostek notyfikowanych: (Urząd Dozoru Technicznego, Liftinsituut Holandia, TÜV SÜD, TÜV Austria) przedstawili interesujące referaty na temat nowych rozwiązań prawnych oraz nowych norm, jak również rozwiązań technicznych oraz procedur pozwalających spełnić te regulacje.

Również producenci dźwigów i komponentów dźwigowych zaprezentowali dużą różnorodność rozwiązań tego samego problemu wynikających z Załącznika A3 do norm PN-EN 81.1 i PN-EN 81.2. Przedstawiona europejska statystyka wypadków na dźwigach nie pozostawiła złudzeń, że pomimo wciąż podnoszonego bezpieczeństwa nowych dźwigów wypadki na nich, w tym wypadki śmiertelne zarówno wśród użytkowników jak i konserwatorów i instalatorów dźwigów się zdarzają. Z tej statystyki jednoznacznie wynika, że ustawowa i obowiązkowa modernizacja dźwigów wprowadzona w szeregu krajach Unii Europejskiej zaczyna przynosić pozytywne efekty w postaci zmniejszania się liczby wypadków w tych krajach.

Omawiana w kilku referatach konserwacja w tym konserwacja dźwigów historycznych spotkała się również z dużym zainteresowaniem uczestników. W czasie Targów EURO-LIFT 2012 rozdano również nagrody dla wystawców w kategorii: Najlepszy wyrób. Najciekawsza aranżacja stoiska.

Komisja konkursowa, pod przewodnictwem profesora Jerzego Kwaśniewskiego, przyznała w sumie 8 medali i wyróżnień: Wśród nagrodzonych produktów znalazły się:

 • Drzwi wandaloodporne firmy Wittur.
 • LDS LOGOS Drive System firmy RST Elektronik.
 • System sterowania dla dźwigu bez maszynowni wyposażony w magistralę SterDźwigCAN prezentowany przez firmę Sterdźwig.
 • Falownik Zetadyn 4 firmy Ziehl Abegg.
 • Drzwi automatyczne teleskopowe 2-panelowe firmy TDE.
 • Układ zabezpieczenia przed częściowym i pełnym doziemieniem urządzeń elektrycznych firmy WES.
 • Napęd drzwi kabinowych SDK-2 Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych Lift Service.
 • PLW-1000 system sterowania dźwigiem oraz SBK-02 system wykrywania niezamierzonego ruchu kabiny – oba produkty firmy Pilawa.

Relacja fotograficzna Publikacja w Lift Journal 5/2012

W kwestiach związanych z uczestnictwem jako wystawca prosimy kontaktować się bezpośrednio z Targi Kielce

W sprawie udziału w seminarium prosimy o bezpośredni kontakt z Polskim Stowarzyszeniem Producentów Dźwigów e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstępne zgłoszenie Karta zgłoszeniowa

W załączeniu programy seminariów organizowanych w dniach 25 i 26 października 2012 roku.

Seminarium 25-10-2012 Seminarium 26-10-2012 Conference 25th-OCT-2012 Conference 26th-OCT-2012