foto

XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015 odbył się 26-28 lutego 2015 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ciągu tych trzech dni zobaczyliśmy Prezentacje Liceów i Techników, a 27-28 lutego br. ekspozycje Salonu Szkół Wyższych i Policealnych oraz Salonu Uczelni Zagranicznych.

Program Salonu był bogaty i różnorodny. Każdy uczeń gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej mógł znaleźć coś dla siebie, między innymi informacje na temat egzaminów: gimnazjalnego i maturalnego, wymagań rekrutacyjnych szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. Gimnazjaliści mogli przekonać się, jak bogatą listę zawodów oferują technika i zasadnicze szkoły zawodowe, jak różnorodną ofertę mają licea ogólnokształcące.

Podczas Salonu była też możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych prowadzonych pod hasłem "Wybieraj z głową". Odbyło się seminarium związane z tym tematem.

W XXIII MAEP wzięło udział Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów (PSPD) promując wśród gimnazjalistów nowy zawód: technik urządzeń dźwigowych

Współorganizatorem XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2015 było Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Impreza odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, plac Defilad 1.

Relacja fotograficzna