Pierwsza edycja targów Poland Lift EXPO https://liftexpo.pl/ w Warszawie w dniach 1-3 października 2024 r. zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Imprezami towarzyszącymi targom są konferencje.
Chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów konferencji w dniu 2 października na temat „Dźwigi zabytkowe i nowe dźwigi w obiektach zabytkowych” (program wraz z kartą zgłoszeniową w załączeniu).
Konferencja organizowana jest pod patronatem i przy udziale Pana Marcina Dawidowicza Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Chcielibyśmy wspólnie z Państwem omówić problematykę rozwiązania kwestii dostępności osób z niepełnosprawnościami do obiektów zabytkowych oraz do budynków mieszkalnych wielorodzinnych znajdujących się w obszarach objętych ochroną konserwatorską za pomocą dźwigów osobowych (wind).
Z punktu widzenia architektonicznego możliwości dobudowania szybów do budynków są bardzo ograniczone, natomiast wyzwaniem będzie zoptymalizowanie rozwiązań konstrukcyjnych zarówno samych szybów jak i dźwigów.
Proponujemy, aby przy opracowywaniu projektów technicznych i ich ocenie zastosować siedem zasad konserwatorskich propagowanymi m.in. przez B. J. Roubę [Rouba Bogumiła Jadwiga, Teoria w praktyce polskiej ochrony, konserwacji i restauracji dziedzictwa kultury, [w:] Współczesne problemy teorii konserwatorskiej w Polsce, red. B. Szmygin, Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków ICOMOS, Politechnika Lubelska, Warszawa – Lublin 2008].
Postaramy się wspólnie z Państwem poszukać rozwiązań, które z jednej strony zapewniają tę dostępność, a z drugiej strony są w zgodzie z historycznymi wartościami istniejących obiektów.
Udział w Konferencji jest bezpłatny, ale wymaga zarejestrowania się (stosowny formularz w załączeniu)
Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.stowdzwig.pl i https://liftexpo.pl/program/konferencje/
Konferencja
Zapraszamy na 3-dniową Konferencję, która odbędzie się w ramach międzynarodowych targów LiftExpo Poland
1-3 października 2024 r.
Konferencje branżowe są nieodłącznym elementem targów LiftExpo Poland już od pierwszej edycji.
Najnowsze trendy
Innowacje i wyzwania w branży dźwigów i urządzeń transportu bliskiego.
Współpraca
Kładziemy nacisk na merytorykę programu zapraszając do współpracy ekspertów branżowych jak i samych przedsiębiorców – praktyków.
Specjaliści
Pomogą Ci zrozumieć i przeanalizować aktualną sytuację branży dźwigowej zarówno w kontekście lokalnym jak i globalnym.
Patronat Konferencji: Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków https://mwkz.pl/
Program 1 października 2024 r. na stronie liftexpo.pl/konferencje
Pobierz program Konferencji 2 października 2024 r.
Program 3 października 2024 r. na stronie liftexpo.pl/konferencje
Prelegenci
Massimo Bezzi jest Prezesem i Skarbnikiem EFESME (European Federation for Elevator Small and Medium-sized Enterprises aisbl), które reprezentuje także w Radzie Dyrektorów i Walnym Zgromadzeniu SBS – Small Business Standards. Aktywnie zaangażowany w EFESME od jej początków, był jednym z członków założycieli w 2005 roku, a przez dziesięć lat, w latach 2008-2018, pełnił funkcję wiceprezesa. Prezes ICM Lift Components, włoskiego MŚP z branży dźwigów, stoi w czołówce sceny krajowej, europejskiej i międzynarodowej jako członek zarządu ANACAM i Elevator World Inc.
Joachim Burgard. Pomysłodawca Elevator Museum Warsaw Ekspert projektów modernizacyjnych, związany z branżą dźwigową od 2009 roku. Obecnie pełni funkcję menedżera sprzedaży w TK Elevator. Od 8 lat związany rodzinnie z Polską i Warszawą. Posiada dyplom inżyniera administracji biznesowej oraz inżynierii mechanicznej, co daje mu szeroką perspektywę zarówno w zarządzaniu projektami, jak i w ich technicznym aspekcie. Pomysłodawca i fundator Elevator Museum Warsaw – pierwszego na świecie muzeum wind, które poza perspektywą historyczną i technologiczną przedstawi też szerszy wpływ wind na kulturę i społeczeństwo.
Marcin Dawidowicz. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, zabytkoznawca, absolwent kierunku Ochrona Dóbr Kultury, specjalność konserwatorstwo, w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego (miasto historyczne) na Politechnice Warszawskiej oraz był słuchaczem Akademii Dziedzictwa Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Od 2008 r. zawodowo związany z instytucjami zajmującymi się ochroną zabytków, m.in. w latach 2012-2018 główny specjalista Działu Ekspertyz i Analiz Konserwatorskich Narodowego Instytutu Dziedzictwa, 2018-2022 kierownik Wydziału Rejestru i Dokumentacji Zabytków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie, 2023-2024 kierownik reaktywowanego Oddziału Terenowego – Warszawa Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje wokół teorii i praktyki wartościowania zabytków, historii organizacji służb ochrony zabytków w Polsce, ochrony prawnej dziedzictwa powojennego modernizmu. Ponadto aktywnie działa na polu współpracy z organizacjami społecznymi i społecznymi opiekunami zabytków. Autor licznych ekspertyz i analiz konserwatorskich dotyczących zabytków Warszawy i Mazowsza, publikacji z zakresu historii sztuki i ochrony zabytków, stypendysta m.st. Warszawy w dziedzinie opieki nad zabytkami (2013), współautor krajowego Raportu o stanie zachowania zabytków nieruchomych (2017), Zastępca Przewodniczącego Zespołu ds. Dóbr Kultury Współczesnej NID (2023).
Lidia Godlewska-Carmona. Zastępczyni kierownika działu ds. przemysłów inżynieryjnych w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (GROW) w Komisji Europejskiej. Zajmuje się zawodowo polityką Unii Europejskiej w dziedzinach rynku wewnętrznego, przemysłu i handlu od szesnastu lat. Od lutego 2023, Pani Lidia jest zastępczynią kierownika działu ds. przemysłów inżynieryjnych w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (GROW) w Komisji Europejskiej. Uprzednio, Pani Lidia była doradczynią dyrektora ds. prawodawstwa rynku wewnętrznego UE i polityki wsparcia konkurencyjności w różnych sektorach przemysłu: inżynieryjnym, budowlanym, energochłonnym, surowcowym, mobilności (motoryzacyjnym, morskim i kolejowym), a także gospodarki o obiegu zamkniętym i polityki normalizacyjnej. Doświadczenie zawodowe Pani Lidii, zdobyte od 2013 roku w Komisji Europejskiej w Dyrekcjach Generalnych TRADE (ds. Handlu) oraz GROW, obejmuje m.in. koordynację polityki surowcowej UE, dialogi UE z krajami trzecimi i organizacjami międzynarodowymi oraz negocjacje taryfowe i pozataryfowe. Przed rozpoczęciem pracy w Komisji Europejskiej, Pani Lidia była starszą specjalistką w polskim Ministerstwie Gospodarki, odpowiedzialną za wielostronne i unijne umowy o wolnym handlu oraz koordynację prac Komitetu ds. Polityki Handlowej Rady UE, a także za wsparcie polskiej prezydencji w Radzie UE w drugiej połowie 2011 roku. Pani Lidia ukończyła studia magisterskie i doktoranckie w dziedzinie ekonomii.
mgr inż. Rafał Jeżowski. Absolwent Wydziału Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej i na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1970–1989 konstruktor i kierownik pracowni konstrukcyjnych w fabrykach i ośrodkach badawczo-rozwojowych przemysłu maszynowego. Kierował zespołem, który skonstruował a następnie uruchomił produkcję pierwszych dźwigów hydraulicznych, złożonych z krajowych komponentów. Dwa z nich, oddane do użytku w lipcu 1989 roku w Domu Polonii w Pułtusku, działają do dzisiaj. W latach 1989–1997 pełnił funkcje kierownicze w firmach branży dźwigowej, od 1998 do 2014 r. był prezesem założonej przez siebie spółki Sursum. Firma ma w dorobku m.in. wiele dźwigów w obiektach zabytkowych. Autor kilkudziesięciu publikacji, licznych opinii technicznych i ekspertyz.
Przemysław Komajda. Head of technology w Swissroc Building Intelligence. Certyfikowany BIM Manager i lider projektów infrastrukturalnych realizowanych na całym świecie. Geodeta, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku geodezja i geoinformatyka. Od początku kariery zawodowej związany z technologią BIM. Entuzjasta i specjalista openBIM i implementacji formatu IFC. Specjalista w dziedzinie nieinwazyjnych metod pomiarowych nadziemnych (skaning laserowy, tachimetria zrobotyzowana) i podziemnych (georadar, radiodetekcja). Wykładowca uniwersytecki i ekspert Fundacji ECCBIM zajmującej się wsparciem zamawiających w realizacji projektów obejmujących cyfrowe budownictwo.
Wim Koster. Prezes European Lift Association ELA, Who we are Side activities: 2000 – 2006 Young Management VNO NCW (Confederation of Netherlands Industry and Employers), board member; 2005 – 2015 Dutch elevator association (VLR), board member and chairman; 2008 – 2013 Plus Delta, member advisory board; 2009 - 2015 VNO NCW (Confederation of Netherlands Industry and Employers), board member; 2010 – 2014 Finnish Dutch Trade Guild, board member; 2010 – 2015 FME (Employers Organization for the Technology Industry), board member region west; 2013 – 2019 Owners-association Westhof, Exloo, treasurer; 2017 – 2023 Dutch Cancer Society, Oegstgeest, chairman; 2021 - Owners-association BCW, Warmond, chairman; 2024 - Association Achmea, members council. linkedin.com/Wim-Koster
Tomasz Kowalski. Brand Manager, Elevator Museum Warsaw Z branżą dźwigową związany od 2018 roku, kiedy rozpoczął pracę w marketingu i komunikacji w firmie KONE. Posiada tytuł magistra politologii oraz dyplomy biznesu międzynarodowego, marketingu i zarządzania projektami. Przez większą część swojej kariery zawodowej był zaangażowany w realizację dużych projektów inwestycyjnych o istotnym znaczeniu społecznym. Obecnie wspiera powstanie Elevator Museum Warsaw – nowoczesnego, interaktywnego, a jednocześnie pierwszego muzeum wind w Polsce, które ma zostać otwarte w 2025 roku.
Jerzy Lejk - doktor nauk technicznych. Członek Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk. Rozprawę doktorską bronił na Politechnice Poznańskiej w dyscyplinie naukowej – transport. Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł mgr inż. budownictwa lądowego. Ukończył studia podyplomowe „MBA dla inżynierów” na Akademii im. L. Koźmińskiego. Pracę zawodową rozpoczął w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy, a następnie zdobywał wiedzę i doświadczenie pracując w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie, Zarządzie Dróg Miejskich oraz w Budimex S.A. W latach 1994 - 1999 był wiceprezydentem Miasta Stołecznego Warszawy. W Metrze Warszawskim pracuje od 2002 r., początkowo jako Zastępca Dyrektora, a następnie jako członek Zarządu Metra Warszawskiego Sp. z o. o. W zarządzie Spółki zajmował się problematyką rozbudowy metra oraz zagadnieniami jego eksploatacji. Od stycznia 2006 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółki. Jest adiunktem na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Prowadzi działalność dydaktyczno-badawczą w Zakładzie Geotechniki, Mostów i Budowli Podziemnych. Uczestniczył w wielu specjalistycznych szkoleniach zawodowych, z zakresu budownictwa i ochrony środowiska w aspekcie przepisów Unii Europejskiej, prawa zamówień publicznych oraz prowadzenia procesów inwestycyjnych. Przez trzy kadencje, w latach 2013–2019, jako przedstawiciel Polski, zasiadał w Radzie ds. Polityki w Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP) pełniąc funkcję Członka "Policy Board".
Paweł Łaguna. CEO w Swissroc Building Intelligence. Współpracuje z zarządem Swissroc Group, współtworząc strategię organizacji oraz wspiera zespół realizujący projekty obejmujące cyfrowe modele informacyjne o łącznej wartości kilku miliardów złotych. Wcześniej przez ponad 6 lat jako dyrektor ds. technologii odpowiadał za wdrażanie innowacyjnych technologii i procesów w pełnym cyklu życia obiektu. Nadzorował realizację programów badawczo-rozwojowych, strategii informacyjnych oraz wdrożeń BIM w sektorze prywatnym i publicznym. Wiceprezes Fundacji ECCBIM, odpowiedzialny za wsparcie zamawiających publicznych i współtworzenie programów studiów na temat BIM. Wykładowca akademicki, autor książki „BIM dla Managerów” i artykułów naukowych dotyczących cyfryzacji budownictwa.
Luca Pezzini. Secretary General of the European Lift Association - ELA and the European Elevator Association - EEA. Secretary General of the European Lift Association - ELA and the European Elevator Association - EEA since 2019. His previous work experience includes the European Commission and responsibility for institutional relations in multinational companies and in the main Italian association representing large companies. He was born in a family of entrepreneurs and has gained extensive experience in liaison activities with European and international institutional/political representations.
dr Katarzyna Pietrzak-Król. Konserwator-zabytkoznawca, doktor nauk inżynieryjno-technicznych. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z tytułem magistra ochrony dóbr kultury w specjalności konserwatorstwo. Jej rozprawa doktorska, obroniona w 2022 roku na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej, dotyczyła historycznych urządzeń dźwigowych jako problemu konserwacji zabytków sztuki inżynierskiej. Pracowała jako specjalistka ds. ochrony zabytków nieruchomych w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu. W latach 2020-2023 realizowała projekt badawczy dotyczący historii rozwoju technologii urządzeń dźwigowych w Polsce, finansowany ze środków Narodowego Centrum Nauki [Nr UMO-2019/33/N/HS3/01662].
Partnerzy
Program. Dzień 3 Konferencji. 3 października 2024 r. WARSZAWA. (3th Oct. 2024)
10:00 – 13:00. Gra edukacyjna WINDĄ PO WIEDZĘ
Celem gry jest wzbudzenie zainteresowania młodych ludzi karierą w sektorze dźwigowym. Dzięki interaktywnym i edukacyjnym stanowiskom, uczestnicy będą mieli okazję poznać różne aspekty tej branży, obejmujące zagadnienia techniczne, kwestie bezpieczeństwa oraz możliwości zawodowe.
Chcemy zainteresować młodych ludzi karierą zawodową w branży dźwigowej! Wystawco, weź udział w edukacyjnej grze podczas naszych targów!
Jak to działa?
Gra polega na odwiedzaniu przez uczestników różnych stanowisk edukacyjnych, które będą zorganizowane przez wystawców. Każdy przystanek to unikalna okazja do poznania konkretnego aspektu branży, dzięki czemu młodzi ludzie mogą zdobywać punkty, rozwiązywać zagadki oraz uczestniczyć w interaktywnych prezentacjach.
Więcej szczegółów Windą po Wiedzę oraz LifeExpo Poland
Program konferencji 1 października 2024 r. Pobierz pdf
Program konferencji 2 października 2024 r. Pobierz pdf
Karta zgłoszenia / uczestnika Pobierz pdf
Dowiedz się więcej na temat targów: Poland Lift EXPO 2024